درگاه ورود به سامانه های آی نور

پایگاه های ما

پایگاه نورمگز

پایگاه مجلات تخصصی نور، بانک اطلاعاتی متنی-تصویری است که در راستای تسهیل و ترویج امر پژوهش، وظیفه شناسایی و عرضه مجلات تخصصی علوم اسلامی و انسانی در فضای مجازی را بر عهده دارد.

noormags.ir

نورلایب (کتابخانه دیجیتال نور)

ارائه هزاران عنوان كتاب (بیش از 67000 عنوان) در حوزه علوم اسلامی و انسانی؛ جست‌وجوی هوشمند؛ ایجاد میز پژوهشی با قابلیت‌های متنوع.

noorlib.ir

پایگاه حوزه نت (اطلاع رسانی معارف دینی)

پايگاه حوزه با هدف ترويج فرهنگ دينی، در سال 1377 پا به عرصه وجود گذاشت. در آن زمان اين پايگاه اولين مرجع ارائه محتوا و معارف شيعی به زبان فارسی بود. اکنون اين پايگاه شامل انبوهی از اطلاعات است که دسترسی به متن کامل قرآن کريم، نهج البلاغه، صحيفه سجاديه به همراه ترجمه و شرح؛ ارائه 20.000 حدیث اهل بیت علیهم السلام همراه با جستجو بر اساس کلیدواژه، طبقه بندی بيش از 55.000 مقاله، متن کامل 41.000 مقاله و گزیده کتاب و مطالب جالب و خواندنی در موضوعات مختلف دینی و فرهنگی، متن کامل 70.000 هزار مقاله مجله، ارائه 6000 پرسش و پاسخ، ارائه 28000 مسئله شرعی و استفتاء از مراجع عظام تقلید، معرفی نزديک به 700 عالم دينی و ارائه 220 ويژه نامه به مناسبت های مختلف مذهبی، ملی و فرهنگی، از آن جمله است.

hawzah.net

پایگاه جامع الأحادیث

ارائه احادیث منابع حدیثی شیعه؛ قابلیت: جست‌وجو، مشاهده روایات مشابه و مقایسه احادیث با یکدیگر.

hadith.inoor.ir

پایگاه جامع قرآنی

متن قرآن کریم با فهرست‌های گوناگون، ترجمه به چندین زبان، تفسیر قرآن، احادیث تفسیری، تجزیه و ترکیب، فرهنگ موضوعی، اَعلام قرآن، تلاوت.

quran.inoor.ir

پایگاه ویکی نور

دانشنامه‌ای تخصصی در موضوع کتاب‌شناسی و زندگی‌نامه پدیدآورندگان آثار ارائه‌شده در تولیدات نرم‌افزاری نور

wikinoor.ir

پایگاه سمیم نور

یافتن مقاله‌های مشابه با مقاله کاربر؛ نمایش درصد مشابهت متون به صورت کلی و به تفکیک مقالات.

samimnoor.ir

پایگاه قاموس نور

وبگاه " قاموس‌النور " پایگاهی در زمینه واژگان عربی و فارسی است که برای کاوش و دست‌یابی سریع به معانی لغات به صورت بر خط تولید شده است.

qamus.inoor.ir

نورشاپ

فروشگاه اینترنتی نورشاپ مرجع فروش کتاب و نرم‌افزارهای تخصصی علوم اسلامی است. در نورشاپ هزاران کتاب در قالب کتابخانه های بزرگ تخصصی عرضه می شود.

noorshop.ir

پایگاه پژوهیار (سازماندهی و استناددهی منابع)

پژوهیار اولین نرم‌افزار مدیریت استناددهی متن باز فارسی زبان است که بر پایه نرم افزار زوترو طراحی شده است. این نرم افزار محققان و پژوهشگران را در امر پژوهش و مستند‌سازی نتایج پژوهشی یاری می‌کند. پژوهیار، ابزاری پژوهشی و قدرتمند است که به کاربران کمک می‌کند تا گردآوری، سازماندهی و تجزیه و تحلیل منابع علمی خود رابه آسانی انجام دهند و سپس با تکیه بر آن بتوانند به نحو مناسبی و بر اساس شیوه‌نامۀ استناددهی مورد نظر خود، به مستندسازی حاصل پژوهش خود در قالب کتاب، پایان‌نامه و مقاله بپردازند.

pajoohyar.ir

سامانه ابر نور

پیشخوان برخط دسترسی به نرم‌افزارهای نور در همه سیستم‌عامل‌ها و در همه زمان‌ها و مکان‌ها، بدون نیاز به نصب و راه‌اندازی.

abrenoor.ir

پایگاه جامع تاریخ

وبگاهی است که در حوزه‌های وقایع و رویدادها، اعلام و شخصیت‌ها، مکان‌ها، اصطلاحات و مفاهیم به منظور تحلیل وقایع تاریخی در خدمت پژوهشگران خواهد بود.

tarikh.inoor.ir

پایگاه اندیشوران (بانک اطلاعات محققان حوزوی)

در عصر حاضر که مردم جهان با اینترنت و کاربردهای آن آشنایی نسبی دارند و کارکرد آن را در سراسر زندگی روزمره خویش احساس می کنند؛ مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نیز همسو با این نیاز جهانی، تلاش نموده تا زمینه های مناسب و منابع مورد نیاز جهان تشنه معارف دینی را در فضای مجازی تامین نموده و به عنوان وظیفه دینی برای تولید علم و محتوای غنی معارف اسلامی، پایگاه هایی با محتوای مناسب و مورد نیاز مخاطبان دینی و قشرهای علمی و فرهنگی راه اندازی نماید .

andishvaran.ir

پایگاه امام علی (ع)

مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی باسابقه‌ای درخشان و تجارب ارزشمند در تولیدات بر خط در راستای تأمین محتوای متناسب با نیاز مخاطبان عمومی و تخصصی، تصمیم به طراحی و تولید پایگاه جامع امیرالمؤمنین علیه‌السلام گرفت. این پایگاه می‌کوشد تمامی اطلاعات موجود در رابطه با ابعاد مختلف وجود مبارک حضرت امیرالمؤمنین علیه‌السلام را با شیوه آسان و فراگیر در اختیار کاربران فضای مجازی قرار دهد و به طور مستمر در امکانات و محتوا به‌روزرسانی گردد.

imamali.inoor.ir

پایگاه نوریاب

جستجوی جامع در محتوای علوم اسلامی نور

search.inoor.ir

پایگاه همراه نور

واسط مطالعه کتب الکترونیکی بر روی موبایل، تبلت و رایانه شخصی؛ ارائه فهرست موضوعی کتاب‌ها و فهرست الفبایی پدیدآورندگان و ناشران؛ امکان خرید.

hamrahnoor.ir

پایگاه امام علی(ع)

عرضه متن و ترجمه نهج البلاغه به همراه شرح، مصادر و مستدرکات آن؛ متن کتاب الغدیر با ترجمه فارسی.

imamalinet.net

پایگاه نورسافت

معرفي مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی؛ معرفی دستاوردها و محصولات نور.

پایگاه آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم اسلامی و انسانی دیجیتال نور

مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی در بیش از بیست سال فعالیت خود، تاکنون توانسته است با رقومی نمودن منابع مکتوب، حجم عظیمی از دادگان متنی را فراهم آورد.

ai.inoor.ir

درباره مرکز تحقیقات کامپیوتری نور

مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) با عنایت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در سال ۱۳۶۸ تأسیس شده است.​اشاعه فرهنگ غنی اسلام، تسهیل دستیابی به منابع و متون اصیل دینی و نیز سرعت بخشیدن به امر کاوش و پژوهش در حوزه علوم اسلامی با بهره گیری از فناوری اطلاعات و به کارگیری امکانات رایانه ای برای ارائه معارف حقّه اهل بیت علیهم السلام به جهانیان در شکل و قالب جدید، از اهداف مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی شمرده شده است.
حقوق مادی و معنوی اين پايگاه متعلق به مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی است و نشر غیرمجاز محتوای آن پیگرد قانونی دارد